Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona można było poznać kulturę różnych krajów i skosztować potraw z Iranu czy Brazylii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona można było poznać kulturę różnych krajów i skosztować potraw z Iranu czy Brazylii
14-06-2016 05:18   Janusz Ludwiczak
W podróż dookoła świata można było wybrać się w niedzielę w Parku Wilsona. Przed Palmiarnią odbyło się wydarzenie pod hasłem "Global Vilage", którego celem było poznanie kultur z najdalszych zakątków świata. Mieszkańcy Poznania mogli zapoznać się z historią i tradycjami wolontariuszy, pochodzących z najróżniejszych krajów, a także skosztować narodowych potraw m.in. z Iranu, Brazylii, Gruzji czy Hong Kongu.

Przyjechali do nas wolontariusze z 12 krajów, m.in. z Hong Kongu, Brazylii, Egiptu, Iranu, Jordanii, Gruzji. Przebywają oni w Polsce w ramach 6-tygodniowej wymiany. W ciągu tygodnia uczą oni w szkołach, przedstawiają historie, zwyczaje i kulturę swoich krajów. Obcokrajowcy na początku są zagubieni, ale szybko poznają nasz kraj i miasto. Zdarzają się nawet przypadki, że niektórzy zostają tutaj na stałe. Dla przykładu dwóch chłopaków z Brazylii, którzy przyjechali na praktyki informatyczne dostali pracę i od dwóch lat mieszkają w Poznaniu. Bardzo im się tu podoba i chcą zostać na dłużej – powiedziała Katarzyna Englert z AIESEC Polska Oddział Lokalny Poznań.

Organizacja AIESEC działa w celu zwiększania świadomości kulturowej i zrozumienia świata. Wydarzeniem "Global Village" chce inspirować ludzi do zrozumienia i docenienia różnic między narodowościami i przyczyniać się do szerzenia światowego pokoju. Organizacja ta działa w ponad 120 krajach na świecie.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: